Konkurs recytatorski: "Wiosna pachnie poezją"

We wtorek 18 kwietnia w czasie konkursu recytatorskiego „Wiosna pachnie poezją” prawdziwa Pani Wiosna zawitała do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra J. Ostaszewskiego.

My, uczniowie pierwszej klasy - Tobie książko przyrzekamy!

Pasowanie na czytelnika, to dzień w którym dla uczniów klas I naszej szkoły rozpoczęła się czytelnicza przygoda z książką.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Kretuś i Burasek to bohaterowie bajeczek autorstwa pani Marii Magdaleny Antosiak, która była gościem spotkania z uczniami klasy 3 a i 2 c naszej szkoły.

W ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 w naszej szkole uczniowie klasy 4 B poznawali legendy polskie i historię państwa polskiego.

Uczniowie klasy 8a w ramach realizacji NPRCz 2.0, w czasie lekcji języka polskiego wykonali projekt czytelniczy "Lektura na wieszaku".

W czasie zajęć w naszej szkolnej bibliotece uczniowie z klasy 8 b poznali i ćwiczyli techniki czytania baśni w teatrzyku kamishibai.

W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 uczniowie klasy 2 c zrealizowali projekt czytelniczy "Tuwim dzieciom".

W ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie klasy Va wspólnie z wychowawcą podjęli się realizacji projektu związanego z baśniami.

Realizując NPRCz klasa III a, w oparciu o lekturę Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją", wykonała projekt zatytułowany "Pies przyjacielem człowieka".

"Lektura w pudełku", to pomysł na podsumowanie pracy z utworem Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec".  Uczniowie klasy 8b wykonali wyjątkowe projekty w ramach realizacji NPRCz 2.0.

Uczniowie klasy 6 a omawiając książkę J.R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem" poznali niesamowitych bohaterów wyczarowanych słowem przez Tolkiena. Zainspirowani fantastycznymi historiami stworzyli własną galerię postaci, stworów i stworków.