Zawód weterynarz

Uczniowie klasy 3c mieli możliwość zapoznania się z zawodem weterynarza dzięki Pani Sylwii Jankowskiej, która opowiedziała im o swojej pracy.

Czy praca w straży jest dla każdego?

Czy praca w straży jest dla każdego? Co robi strażak w pracy, kiedy nie ma wyjazdu? Czy można awansować? Na jakie przedmioty zwracać uwagę, kiedy chce się dostać do szkoły dla strażaków?

Prognoza zapotrzebowania na pracowników na krajowym i wojewódzkim rynku pracy

OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 20 stycznia 2023r:
w sprawie prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Poznać zawód w praktyce

Poznać zawód w praktyce - jego mocne i słabe strony, predyspozycje do jego wykonywania, możliwe ścieżki kształcenia, zarobki, możliwości pracy, itp.

Uczniowie klas 5a i 5b w dniu 14 grudnia odwiedzili Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie w celu obejrzenia wystawy "Dawne zawody w miniaturze", w której przedstawiono 15 zawodów rzemieślniczych.

Co trzeba zrobić, aby pracować w wojsku?

Co trzeba zrobić, aby pracować w wojsku? Na czym polega ta praca? Jakie są zasady rekrutacji oraz plusy tego zawodu? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedziała uczniom klasy ósmej Paulina Gawęda z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie.

Uczniowie klasy 8 w ramach zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu zapoznali się z zawodem dietetyka oraz dowiedzieli się, jak ważne jest, by zdrowo się odżywiać. Opowiedziała im o tym Pani Justyna Koronowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Spotkanie klas VIII z przedstawicielami Powiatowego Cechu Rzemiosł

W dniu dzisiejszym tj. 26 kwietnia odwiedziły nas Panie z Cechu Rzemiosł w Mławie, które przekazały naszym uczniom informacje nt. kształcenia branżowego oraz dualnego. uczniowie dowiedzieli się także, kim jest pracownik młodociany, czym różnią się praktyki od praktycznej nauki zawodu oraz na czym polega kształcenie u mistrza.

Jakie są trendy na współczesnym rynku pracy? Opowiedziała o tym w ramach doradztwa zawodowego uczniom klasy 8 Pani Beata Jakubowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

Spotkanie klas VIII z przedstawicielem Urzędu Pracy

W dniu 19 kwietnia uczniowie klas 8 mieli możliwość spotkania się w naszej szkole z Panią Beatą Jakubowską z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie, która wprowadziła ich w tematykę lokalnego rynku pracy, ale i nie tylko.

Zobacz jak:

  • przeliczać punkty w rekrutacji,
  • typy szkół ponadpodstawowych,
  • jak wybrać zawód?

Plików:
pdf-213 Terminy rekrutacji na rok szk. 2022-2023 Popularne
Data-213wtorek, 10 maj 2022 06:16 Wielkość pliku-213 188.96 KB Pobierz-213 216 Pobierz

pdf-214 Wykaz szkol ponadpodstawowych na rok 2023 Popularne
Data-214wtorek, 10 maj 2022 06:17 Wielkość pliku-214 172.32 KB Pobierz-214 220 Pobierz

Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie organizuje Ogólnopolski Konkurs

„Jakie znasz zawody?”

Do udziału zapraszamy:

  • dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych,
  • uczniów szkół podstawowych I-IV, którzy mogą wykonać prace fotograficzne,
  • uczniów szkół podstawowych V-VIII, których zadaniem jest wykonanie 1 minutowego filmu.