Co trzeba zrobić, aby pracować w wojsku?

Co trzeba zrobić, aby pracować w wojsku? Na czym polega ta praca? Jakie są zasady rekrutacji oraz plusy tego zawodu? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedziała uczniom klasy ósmej Paulina Gawęda z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie.

Spotkanie klas VIII z przedstawicielami Powiatowego Cechu Rzemiosł

W dniu dzisiejszym tj. 26 kwietnia odwiedziły nas Panie z Cechu Rzemiosł w Mławie, które przekazały naszym uczniom informacje nt. kształcenia branżowego oraz dualnego. uczniowie dowiedzieli się także, kim jest pracownik młodociany, czym różnią się praktyki od praktycznej nauki zawodu oraz na czym polega kształcenie u mistrza.

Jakie są trendy na współczesnym rynku pracy? Opowiedziała o tym w ramach doradztwa zawodowego uczniom klasy 8 Pani Beata Jakubowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

Spotkanie klas VIII z przedstawicielem Urzędu Pracy

W dniu 19 kwietnia uczniowie klas 8 mieli możliwość spotkania się w naszej szkole z Panią Beatą Jakubowską z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie, która wprowadziła ich w tematykę lokalnego rynku pracy, ale i nie tylko.

Zobacz jak:

 • przeliczać punkty w rekrutacji,
 • typy szkół ponadpodstawowych,
 • jak wybrać zawód?

Plików:
pdf-213 Terminy rekrutacji na rok szk. 2022-2023 Popularne
Data-213wtorek, 10 maj 2022 06:16 Wielkość pliku-213 188.96 KB Pobierz-213 160 Pobierz

pdf-214 Wykaz szkol ponadpodstawowych na rok 2023 Popularne
Data-214wtorek, 10 maj 2022 06:17 Wielkość pliku-214 172.32 KB Pobierz-214 167 Pobierz

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2023/2024

Zobacz jak:

 • przeliczać punkty w rekrutacji,
 • typy szkół ponadpodstawowych,
 • jak wybrać zawód?
 • terminy rekrutacji na rok szk. 2023-2024
 • wykaz szkol ponadpodstawowych w Mławie na rok 2023/2024

Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie organizuje Ogólnopolski Konkurs

„Jakie znasz zawody?”

Do udziału zapraszamy:

 • dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych,
 • uczniów szkół podstawowych I-IV, którzy mogą wykonać prace fotograficzne,
 • uczniów szkół podstawowych V-VIII, których zadaniem jest wykonanie 1 minutowego filmu.

Prognoza zapotrzebowania na pracowników na krajowym i wojewódzkim rynku pracy

OBWIESZCZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 20 stycznia 2023r:
w sprawie prognozy zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.

Uczniowie klas VIII naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z Panią adwokat, która od kilku lat wspólnie z kolegą prowadzi kancelarię adwokacką w Legionowie. Pani Emilia Walasek pochodzi z Trzcianki, niewielkiej wioski pod Mławą, mimo to, ukończyła dzienne studia prawnicze w Warszawie, a po ukończeniu aplikacji otworzyła własną kancelarię. Pani Emilia opowiedziała naszym uczniom o drodze do zdobycia tego zawodu, o jego plusach i minusach, możliwościach kształcenia. Stała się dla nich dowodem, ze osoby z małych miejscowości mogą także spełniać swoje marzenia, do czego bardzo ich zachęcała. Zobacz zdjęcia

Uczniowie klas 5a i 5b w dniu 14 grudnia odwiedzili Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie w celu obejrzenia wystawy "Dawne zawody w miniaturze", w której przedstawiono 15 zawodów rzemieślniczych.

Zobacz regulamin SzOK

pdf-183 Regulamin SzOK - SP3 Popularne

Regulamin Szkolnego Ośrodka Kariery przy SP3 w Mławie

Data-183wtorek, 05 październik 2021 09:59 Wielkość pliku-183 354.53 KB Pobierz-183 378 Pobierz

Uczniowie klasy 8 w ramach zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu zapoznali się z zawodem dietetyka oraz dowiedzieli się, jak ważne jest, by zdrowo się odżywiać. Opowiedziała im o tym Pani Justyna Koronowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W ramach obchodów 15-lecia wstąpienia Polski do UE w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o UE w formie GRY planszowej "Gwiezdny Express" przeprowadzony przez nauczycielki Panie E. Załogę, A. Karczmarczyk i A. Wiloch-Pielę. W konkursie wzięło udział po dwóch reprezentantów z najstarszych klas w szkole, co utworzyło 6 grup. I miejsce - mimo dużej rywalizacji i ogromnej wiedzy wszystkich uczestników- zajęła grupa z klasy IIId w składzie Adam Siwek oraz Wojciech Baran, drugie miejsce zajęła grupa z klasy IIIc a miejsce trzecie zajęła grupa z klasy IIIa. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY.

ZDZobacz wszystkie zdjęcia...