Zawód weterynarz

Uczniowie klasy 3c mieli możliwość zapoznania się z zawodem weterynarza dzięki Pani Sylwii Jankowskiej, która opowiedziała im o swojej pracy.

Czy praca w straży jest dla każdego?

Czy praca w straży jest dla każdego? Co robi strażak w pracy, kiedy nie ma wyjazdu? Czy można awansować? Na jakie przedmioty zwracać uwagę, kiedy chce się dostać do szkoły dla strażaków?

Co trzeba zrobić, aby pracować w wojsku?

Co trzeba zrobić, aby pracować w wojsku? Na czym polega ta praca? Jakie są zasady rekrutacji oraz plusy tego zawodu? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedziała uczniom klasy ósmej Paulina Gawęda z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie.

Poznać zawód w praktyce

Poznać zawód w praktyce - jego mocne i słabe strony, predyspozycje do jego wykonywania, możliwe ścieżki kształcenia, zarobki, możliwości pracy, itp.

Spotkanie klas VIII z przedstawicielami Powiatowego Cechu Rzemiosł

W dniu dzisiejszym tj. 26 kwietnia odwiedziły nas Panie z Cechu Rzemiosł w Mławie, które przekazały naszym uczniom informacje nt. kształcenia branżowego oraz dualnego. uczniowie dowiedzieli się także, kim jest pracownik młodociany, czym różnią się praktyki od praktycznej nauki zawodu oraz na czym polega kształcenie u mistrza.