Projekt edukacyjny "Nasza wspólna Europa"

Dnia 23 kwietnia odbyła się impreza podsumowująca projekt edukacyjny pod hasłem "Nasza wspólna Europa" - obchody 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Realizując cele projektu (zapoznanie z Unią Europejską, jej symbolami, krajami członkowskimi i korzyściami płynącymi z przynależności do wspólnoty państw) uczniowie klas 4-6 wzięli udział w konkursie plastycznym i multimedialnym "Jestem Europejczykiem", a klasa 7 w konkursie wiedzy o UE.

Nagrody współfinansowane ze środków Samorządu Miasta Mława oraz Rady Rodziców naszej szkoły wręczyli p. Krzysztof Żułtowski – przewodniczący Rady Rodziców oraz p. Jarosław Jabłonowski dyrektor szkoły.

Występy dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 prezentujące wybrany kraj Unii Europejskiej to była gratka dla ucha i oka. Bawiliśmy się również świetnie, kiedy uczniowie z klasy 7 wcielili się w niemieckich wokalistów, uczniowie klas pierwszych w angielskich, a klasa 6 zaprezentowała układ taneczny.

Na koniec imprezy pan Dyrektor oraz Przewodniczący Rady Rodziców wręczyli wszystkim klasom certyfikat JESTEŚMY KLASAMI EUROPEJSKIMI. To była wspaniała zabawa i nauka na temat wspólnoty Europejskiej. Wszyscy wykazaliśmy się kreatywnością i pomysłowością. Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Burmistrza Miasta Mława.

Zobacz zdjęcia