Uczniowie klasy 3c mieli okazję spotkać się z policjantem mł. asp. Rafałem Jonczakiem - dzielnicowym komendy rejonowej w Warszawie I Rewir Dzielnicowych III.

Podczas spotkania, dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, a także jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Gość ostrzegał również przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.

Uczniowie wysłuchali policyjnych rad oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci przypomniały sobie numery alarmowe, które powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Uczniowie chętnie wysłuchali opowiadań o codziennej pracy policjanta.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie pan policjant wręczył wszystkim dzieciom książeczki. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dzieci wręczyły naszemu gościowi podziękowanie i drobny upominek. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, to spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zobacz zdjęcia