Dobre słowa czyli jakie? – odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas 2 a, 2 b i 2 c naszej szkoły w czasie zajęć edukacyjno-czytelniczych.

Zajęcia "W krainie dobrych słów" w formie projektu poprowadziła pani Bogumiła Pawłowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie. Spotkanie rozpoczęło się lekturą opowieści "Ogród dobrych słów": dzieci poznały czarodziejkę Parollę, która hodowała w ogródku kwiaty pięknych zwrotów. Ale już od ludzi zależało to, czy jej kwiaty będą rozkwitały. W czasie zajęć dzieci mówiły o dobrych słowach, których używają i o ich wielkiej mocy. O tym co może uczynić złe słowo uczniowie dowiedzieli się słuchając metaforycznej bajki "Szklany człowiek". Na zakończenie zajęć uczniowie pokolorowali wybrane zwroty, umieścili je na skrzydełkach motyli i zabrały do domu chcąc podarować komuś miłe słowo.

Do realizacji projektu wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Zobacz zdjęcia