W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 uczniowie z klasy 1b zrealizowali projekt czytelniczy "Plastusiowe przygody".

W pierwszym etapie projektu dzieci wraz z wychowawczynią odwiedziły szkolną bibliotekę, poznały księgozbiór dla dzieci i wyszukały książeczkę "Plastusiowy pamiętnik" M. Kownackiej. Następnie już w klasie uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o przygodach plastelinowego ludzika o imieniu Plastuś. W kolejnym etapie projektu dzieci ulepiły swojego Plastusia, który zamieszkał w ich piórniku i narysowały przygodę, która najbardziej im się podobała.  Podsumowaniem projektu było wykonanie portretu portret głównego bohatera i zaprezentowanie prac na klasowej wystawie. 

Do realizacji projektu wykorzystano książki zakupione do biblioteki szkolnej  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. 

Zobacz zdjęcia