"Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego…"

Jan Paweł II


Biblioteka szkolna jest integralną częścią procesu dydaktycznego, udostępnia książki i inne źródła informacji oraz świadczy usługi, które ułatwiają wszystkim członkom społeczności szkolnej rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w rożnych postaciach i za pośrednictwem rożnych mediów.


biblioteka fron1t

 

 

Zapraszamy do korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. W pracowni do dyspozycji użytkowników są nowoczesne komputery z dostępem do Internetu, wyposażone w oprogramowywanie edukacyjne oraz urządzenie wielofunkcyjne (skaner-drukarka-kopiarka).

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Użytkownicy mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do pracy i nauki. Mogą też tworzyć własne dokumenty i prezentacje oraz korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.

W naszej bibliotece znajduje się ponad 4100 książek, w tym słowniki, encyklopedie, leksykony, lektury oraz wiele ciekawych i interesujących powieści dla młodzieży.
Niedawno odnowiona czytelnia "stoi otworem" dla każdego. Możecie tu w spokoju przygotować się do ważnej kartkówki lub odpocząć w czasie przerwy.Godziny pracy biblioteki i czytelni:

poniedziałek : 7.30 - 14.00
wtorek : 7.30 - 14.00
środa : 7.30 - 12.00
czwartek : 7.30 - 14.00
piątek : 7.30 - 13.30


LEKTURY ONLINE

Tutaj możecie przeczytać on-line wybrane lektury szkolne, wystarczy kliknąć w wybrany tytuł.
Wszystkie lektury pochodzą ze strony wolnelektury.pl


Balladyna – Juliusz Słowacki

Brzydkie kaczątko – Hans Christian Andersen

Calineczka – Hans Christian Andersen

Choinka – Hans Christian Andersen

Dziady cz. II – Adam Mickiewicz

Dziewczynka z zapałkami – Hans Christian Andersen

Gęsiareczka – Jakub i Wilhelm Grimm

Historia żółtej ciżemki – Antonina Domańska

Kameleon – Antoni Czechow

Katarynka – Bolesław Prus

Kopciuszek – Jacob i Wilhelm Grimm

Król Maciuś Pierwszy – Janusz Korczak

Królowa śniegu – Hans Christian Andersen

Krzyżacy tom 1. – Henryk Sienkiewicz

Krzyżacy tom 2. – Henryk Sienkiewicz

Latarnik – Henryk Sienkiewicz

Mazurek Dąbrowskiego – Józef Wybicki

Na jagody – Maria Konopnicka

O krasnoludkach i sierotce Marysi – Maria Konopnicka

Pan Tadeusz – Adam Mickiewicz

Przygody Tomka Sawyera – Mark Twain

Quo vadis – Henryk Sienkiewicz

Romeo i Julia – Wiliam Szekspir

Rota – Maria Konopnicka

Siłaczka – Stefan Żeromski

Skąpiec – Molier

Słowik – Hans Christian Andersen

W pustyni i w puszczy – Henryk Sienkiewicz

Zemsta – Aleksander Fredro