Uczniowie klasy 8 w ramach zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu zapoznali się z zawodem dietetyka oraz dowiedzieli się, jak ważne jest, by zdrowo się odżywiać. Opowiedziała im o tym Pani Justyna Koronowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Jakie są trendy na współczesnym rynku pracy? Opowiedziała o tym w ramach doradztwa zawodowego uczniom klasy 8 Pani Beata Jakubowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

W dniu 7 maja uczniowie z klasy 8 pod opieką Pań Katarzyny Cechowskiej i Edyty Załogi wzięli udział w projekcie realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych tzw. "Lekcje z ZUS".

Zobacz jak:

• przeliczać punkty w rekrutacji,
  • typy szkół ponadpodstawowych,
  • jak wybrać zawód?

Plików:
pdf.png Terminy rekrutacji na rok szk. 2022-2023
Data 2022-05-10 Wielkość pliku 188.96 KB Pobierz 23 Pobierz

pdf.png Wykaz szkol ponadpodstawowych na rok 2023
Data 2022-05-10 Wielkość pliku 172.32 KB Pobierz 25 Pobierz

Uczniowie naszej szkoły pod opieka doradcy zawodowego Pani Edyty Załogi przystąpili do konkursu pt., "Jakie znasz zawody?" organizowanego przez Związek Rzemiosła Polskiego.

Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie organizuje Ogólnopolski Konkurs

„Jakie znasz zawody?”

Do udziału zapraszamy:

• dzieci w wieku przedszkolnym 3-7 lat, których zadaniem jest wykonanie prac plastycznych,
  • uczniów szkół podstawowych I-IV, którzy mogą wykonać prace fotograficzne,
  • uczniów szkół podstawowych V-VIII, których zadaniem jest wykonanie 1 minutowego filmu.

• Organizator – Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie
  • Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna, niejako „u podstaw” edukacja o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy.
  • Zadaniem konkursowym jest stworzenie prac fotograficznych przedstawiających ludzi wykonujących różne zawody. Prace powinny odzwierciedlać wiedzę uczniów na temat przedstawianego przez nich zawodu, powinny też koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.

Uczniowie klas VIII naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z Panią adwokat, która od kilku lat wspólnie z kolegą prowadzi kancelarię adwokacką w Legionowie. Pani Emilia Walasek pochodzi z Trzcianki, niewielkiej wioski pod Mławą, mimo to, ukończyła dzienne studia prawnicze w Warszawie, a po ukończeniu aplikacji otworzyła własną kancelarię. Pani Emilia opowiedziała naszym uczniom o drodze do zdobycia tego zawodu, o jego plusach i minusach, możliwościach kształcenia. Stała się dla nich dowodem, ze osoby z małych miejscowości mogą także spełniać swoje marzenia, do czego bardzo ich zachęcała. Zobacz zdjęcia

Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni - to tylko część korzyści, na jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu "Klasa". Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.

Fundacja BGŻ BNP Paribas już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu "Klasa" otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.

Zobacz regulamin SzOK

pdf.png Regulamin SzOK - SP3 Popularne

Regulamin Szkolnego Ośrodka Kariery przy SP3 w Mławie

Data 2021-10-05 Wielkość pliku 354.53 KB Pobierz 257 Pobierz

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z zawodem żołnierza dzięki reprezentacji pracowników z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie.

Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom, jakie są możliwości pracy w wojsku, jakie są zasady rekrutacji oraz wyjaśnili, co to są "terytorialsi" i na czym polega ich praca.

Uczniowie, zarówno chłopcy jak i dziewczęta z zaangażowaniem brali udział w zajęciach, zadając szereg pytań zawodowym żołnierzom. Szczególnie zainteresowała ich możliwość wstąpienia do oddziałów terytorialnych już po ukończeniu 16 roku życia.

W ramach obchodów 15-lecia wstąpienia Polski do UE w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o UE w formie GRY planszowej "Gwiezdny Express" przeprowadzony przez nauczycielki Panie E. Załogę, A. Karczmarczyk i A. Wiloch-Pielę. W konkursie wzięło udział po dwóch reprezentantów z najstarszych klas w szkole, co utworzyło 6 grup. I miejsce - mimo dużej rywalizacji i ogromnej wiedzy wszystkich uczestników- zajęła grupa z klasy IIId w składzie Adam Siwek oraz Wojciech Baran, drugie miejsce zajęła grupa z klasy IIIc a miejsce trzecie zajęła grupa z klasy IIIa. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY.

ZDZobacz wszystkie zdjęcia...

Uczniowie naszej szkoły dzięki spotkaniu z panią Aleksandrą Jędrusik mieli możliwość dowiedzenia się kim jest instrumentariuszka.

Bardzo byli zaskoczeni kiedy dowiedzieli się, ze to specjalizacja w zawodzie pielęgniarki. Bardzo zainteresowani byli także, kiedy pani Aleksandra opowiadała, na czym polega jej praca. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali jak pani Aleksandra opowiada jak przygotowuje sprzęt do zabiegów i operacji oraz asystuje chirurgowi w jego użytkowaniu.