5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to jest wyrazem uznania dla wysiłku wolontariuszy na całym świecie, zostało ustanowione w 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest podziękowanie wolontariuszom za ich pracę na rzecz innych. Aktywność na tym polu związana jest z udziałem w jednorazowych lub cyklicznych akcjach społecznych oraz charytatywnych.

W naszej szkole w ramach wolontariatu organizujemy między innymi następujące akcje:

• zbieramy artykuły higieniczne na terenie szkoły na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kowalewie,
  • bierzemy udział w akcji: "Podaruj Misia". Zebrane pluszaki, przekazujemy dzieciom objętym programem pomocy społecznej przez MOPS w Mławie,
  • zbieramy i zakupujemy karmę dla psiaków ze schroniska w Pawłowie i Napierkach,
  • wolontariusze pomagają swoim kolegom i koleżankom w nauce,
  • realizujemy program „Adopcja na odległość”,
  • wykonujemy palmy wielkanocne i sprzedajemy w Niedzielę Palmową (zebrane fundusze przekazujemy na adopcję na odległość),
  • przed Świętem Zmarłym sprzątamy: Pomnik Bohaterom Walk roku 1920 i Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym przy kościele św. Wawrzyńca w Mławie i zapalamy znicze.

Uczniowie – wolontariusze czynnie uczestniczą w akcjach charytatywnych. Chętnie angażują się w działania na rzecz potrzebujących pomocy.

Dzięki pracy w wolontariacie stają się bardziej otwarci, wrażliwi na potrzeby innych, życzliwi i bezinteresowni.

Aktywnie działają w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia społecznego i środowiska naturalnego. Podnoszą również swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w warsztatach, szkoleniach i cyklicznych spotkaniach.

Plików:
pdf-89 Opis - wolontariat 2019 Popularne
Data-89sobota, 07 grudzień 2019 23:23 Wielkość pliku-89 2.05 MB Pobierz-89 487 Pobierz